Slide background

kruszywa, kruszenie
Tel. 501 687 887

Lumawer Toruń - kruszywa, kruszenie

W budowaniu dróg i przy produkcji betonów wykorzystanie znajdują kruszywa, które są generalnie pochodzenia mineralnego lub organicznego. Pierwszy typ pozyskiwany jest na drodze erozji skał, wydobycia z dna jezior, rzek i wydobywany jest z kopalni piasku lub żwiru. Z kolei kruszywa sztuczne pochodzą z recyklingu lub są to kruszywa mineralne, które zostały poddane modyfikacjom. Jednakże ten typ materiału sypkiego znajdziemy nie tylko na szosie, ale także we własnym ogródku.

Wyróżnia się następujące rodzaje kruszyw: ceglane, asfaltowe, betonowe, a także grys, żwir, pospółkę, piasek: sortowany, kopalniany, rzeczny. Dzięki kruszywom wysokiej jakości możliwe jest zbudowanie autostrad, lotnisk, wiaduktów i mostów. Można je także stosować w celu utwardzania parkingów i dróg, a także przy odwodnieniach i drenażach. Zazwyczaj do takich przedsięwzięć potrzeba bardzo dużej ilości kruszywa (setki ton), co nie jest łatwe do samodzielnego przywiezienia. Na terenie Torunia warto skorzystać z usług firmy Lumawer, która oferuje załadunek, transport i rozładunek kruszywa. Jest to bardzo dogodna usługa, która w znaczący sposób ułatwia wykonywanie różnych prac. Pracownicy firmy dysponują odpowiednimi umiejętnościami i zapleczem maszynowym, które umożliwia sprawny i bezpieczny transport kruszywa w Toruniu.

Warto dodać, że kruszywa (które może przywieźć Lumawer z Torunia) mają także zastosowanie w aranżacji ogrodów. Różnorodne kolory i kształty żwirku czy tłuczenia pozwalają na piękne obsadzanie roślin, tui, doniczek i obsypanie obrzeży trawników. Kruszywo, które może przetransportować firma z Torunia świetnie sprawdzi się w otoczeniu domu, ponieważ cechuje się sporą wytrzymałością na działanie czynników atmosferycznych i wpływa także na poprawę stabilności gruntu. Co więcej, żwirek ogranicza parowanie gleby, co zimą uchroni korzenie roślin przed niską temperaturą, a latem przed bardzo wysoką.

Jak widać, kruszywa (np. z Torunia) odgrywają bardzo dużą rolę w budowie dróg i konstrukcji. Są także ważnym elementem w przypadku właścicieli przydomowych ogrodów. Z tego względu warto znać numer do firmy Luwer, która będzie mogła przywieźć nam wybrane kruszywo.